Muscle Care Magnesium Calcium Vitamine B6 90 tabs View larger

Muscle Care Magnesium Calcium Vitamine B6 90 tabs

15,00 zł

9 Items

MAG CALC

New product

  • uzupełnienie niedoborów najważniejszych składników diety kulturysty: magnezu, wapnia oraz witaminy B6
  • więcej energii, lepsza synteza białek i wzrost mięśni
  • kompleksowy skład

Suplement dedykowany dla sportowców , którzy chcą cieszyć się maksymalnymi efektami treningowymi i zadbać o uzupełnienie niedoborów niezbędnych składników odżywczych.

More details

+

More info

Suplement dedykowany dla sportowców zawodowych, jak również dla amatorów aktywnego trybu życia, którzy chcą cieszyć się maksymalnymi efektami treningowymi i zadbać o uzupełnienie niedoborów niezbędnych składników odżywczych.

KORZYŚCI STOSOWANIA

Magnesium Calcium Vitamine B6:*

  • uzupełnienie niedoborów najważniejszych składników diety kulturysty: magnezu, wapnia oraz witaminy B6
  • więcej energii, lepsza synteza białek i wzrost mięśni
  • kompleksowy skład w doskonałej proporcji

Magnesium Calcium Vitamine B6 Muscle Care to kompozycja magnezu, wapnia i witaminy B6, która została opracowana z myślą o intensywnie trenujących sportowcach i amatorach aktywnego stylu życia, którzy mają zwiększone zapotrzebowanie na te cenne składniki odżywcze.

Składniki Magnesium Calcium Vitamine B6 Muscle Care stanowią połączenie najważniejszych w diecie kulturysty składników mineralnych i witamin, a poszczególne składniki współgrają ze sobą doskonale, tworząc suplement o skutecznym działaniu.*

Magnez

Magnez jako najważniejszy ze składników odżywczych diety sportowca jest elementem, który niezwykle wpływa na cały organizm. Jego głównymi zadaniami jest wspomaganie wytwarzania energii i synteza białek. Jak wynika z badań, sportowcy na skutek intensywnego wysiłku wykazują nadmierne straty magnezu poprzez pot, czego rezultatem są niedobory i związane z nimi skutki uboczne. Ponieważ sama dieta – nawet ta bogata w orzechy, rośliny strączkowe itp., często jest niewystarczającym sposobem na uzupełnienie magnezu, stosowanie suplementu może skutecznie wspomóc organizm i wzmocnić efekty treningowe.

Wapń

Zawarty w Magnesium Calcium Vitamine B6 Muscle Care wapń jest drugim najważniejszym minerałem w diecie kulturysty. Trudności z utrzymaniem prawidłowego stosunku wapnia i fosforu u osób intensywnie trenujących (1:1) powodują częste niedobory tego istotnego pierwiastka. Dieta kulturystyczna bogata w białko, bogata jest również w fosfor, czego skutkiem (dla wyrównania poziomów) jest nadmierne wydalanie wapnia z moczem. Wapń jest głównym minerałem, który odpowiedzialny jest za skurcze mięśni, stąd naprężenie strukturalne związane z treningiem siłowym sprawia, że stała podaż wapnia – niezbędna dla utrzymania wysokiej gęstości kości, jest konieczna. Wraz z wapniem dobrze jest suplementować także witaminę D, która wspomaga jego wchłanianie.

Witamina B6 (pirydoksyna)

To witamina odpowiedzialna za metabolizm białka, wzrost mięśni i wykorzystanie węglowodanów. Jak wykazują badania, jest to witamina, której niedobory bardzo często towarzyszą osobom intensywnie trenującym, stąd jej obecność w kompozycji suplementu Magnesium Calcium Vitamine B6 Muscle Care jest jak najbardziej uzasadniona. Jest to jedyna witamina związana bezpośrednio ze spożyciem białka, dlatego im więcej białka spożywasz – tym więcej witaminy B6 potrzebujesz.

* Efekty zależą od indywidualnych predyspozycji