Blog Categories
Search
Recent Articles
Cynk uchroni Cię przed chorobami
Posted by          lip 31, 2018      Home      Comments: 0
Cynk uchroni Cię przed chorobami

Cynk jest czwartym najczęściej używanym metalem, ciągnącym się tylko po żelazie, aluminium i miedzi, o rocznej produkcji około 13 milionów ton. W większości suplementy cynku występują w takich postaciach, jak tlenek cynku, octan cynku lub glukonian cynku. Cynk jest powszechnie uważany za przeciwutleniacz. Cynk jest zalecany tam, gdzie istnieje wysokie ryzyko niedoboru (np. kraje o niskim i średnim dochodzie) jako środek zapobiegawczy. Niedobór cynku jest związany z ciężką depresją (MDD), a suplementacja cynku może być skutecznym leczeniem.

Cynk służy jako proste, niedrogie i krytyczne narzędzie do leczenia epizodów biegunki u dzieci w krajach rozwijających się. Cynk ulega wyczerpaniu w organizmie podczas biegunki , ale ostatnie badania sugerują, że uzupełnianie cynku 10- do 14-dniowym cyklem leczenia może zmniejszyć czas trwania i ciężkość epizodów biegunki, a także może zapobiegać przyszłym epizodom nawet przez trzy miesiące.

Zapalenie żołądka i jelit jest silnie osłabione przez spożycie cynku, prawdopodobnie przez bezpośrednie przeciwdrobnoustrojowe działanie jonów w przewodzie żołądkowo-jelitowym lub przez wchłanianie cynku i ponowne uwolnienie z komórek odpornościowych (wszystkie granulocyty wydzielają cynk) lub oba.

W 2011 r. Naukowcy donieśli, że dodawanie dużych ilości cynku do próbki moczu maskuje wykrywanie narkotyków. Naukowcy nie testowali, czy doustne spożywanie suplementu diety zawierającego cynk może mieć taki sam efekt.

Suplementy cynku (często octan cynku lub pastylki glukonianu cynku) to grupa suplementów diety, które są powszechnie stosowane w leczeniu przeziębienia .Wykazano, że stosowanie suplementów cynku w dawkach przekraczających 75 mg na dobę w ciągu 24 godzin od pojawienia się objawów zmniejsza czas trwania objawów przeziębienia o około 1 dzień.

Ludzki wirus nieżytu nosa - najczęstszym patogenem wirusowym u ludzi - jest główną przyczyną przeziębienia. Cynk zmniejsza nasilenie i czas trwania objawów. Suplement cynku jest skutecznym lekarstwem, osoby go przyjmujące mogą być mniej podatne na postępujące zwyrodnienie plamki związane z wiekiem.

Related Posts: