Blog Categories
Search
Recent Articles
Trening z pupilem
Posted by          lip 13, 2018      Home      Comments: 0
Trening z pupilem

Nie wszyscy lubią samotny trening na siłowni lub grupowe zajęcia. Wolą spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu spacerując lub bawiąc z się z psem. Jeżeli posiadacie zwierzaka, to wspólny trening przyniesie wam same korzyści i pomoże zgubić zbędny tłuszczyk, a pies będzie zadowolony, że mógł spędzić z wami czas dobrze się bawiąc.

Jeżeli masz dużego psa lub co najmniej takiego, który sięga ci mniej więcej do kolan, możesz śmiało zabrać go ze sobą na przebieżkę. Pamiętaj o dobrze dopasowanej smyczy. Możesz kupić także taką, dostosowaną właśnie do tej aktywności. Pamiętaj, jeżeli twój pies nie jest nauczony chodzić przy nodze, możecie oboje zrobić sobie tylko krzywdę. Podobnie będzie z jazdą na rowerze lub na rolkach. Twój pies, jak i ty musicie być bezpieczni.

Jeżeli wasz pies jest zdrowy i gotowy na tego typu aktywność, to zacznijcie od rozciągania. Dobra rozgrzewka przed treningiem to pewność, że nie nabawicie się urazów i nie naciągniecie mięśni. Organizm zostaje prawidłowo dotleniony, a krew zacznie krążyć szybciej, przez co nie odczujecie szoku spowodowanego nagłą aktywnością fizyczną. Pamiętajcie też o psie! Aby prawidłowo rozgrzać psa możecie chwycić łapki waszego pupila by mógł wygiąć się w łuk. Zazwyczaj psy wykonują rozprostowanie kręgosłupa po drzemce. Tylne łapy powinny stać pewnie i prosto. Stań za psem, delikatnie wyciągnij jego tylną łapę do tyłu, a drugą ręką trzymaj go za brzuch, by pies lekko się wygiął. To samo z drugą łapką. Możesz też masować psu okolice stawów i rozluźniać jego łapki, nawet bawiąc się z nim przez chwilę i głaszcząc po brzuchu.

Po odpowiedniej rozgrzewce możecie iść biegać. Pies na pewno zatrzyma się kilka razy by obwąchać nowe miejsce, ale nie przejmujcie się tym, w tym czasie możecie truchtać w miejscu lub wykonywać podskoki. Możecie też odpocząć na chwilę, rozciągając się lub wykonywać ćwiczenia na ramiona - skrętoskłony. Jeżeli pies nie idzie z wami równym krokiem postarajcie się zabrać ze sobą smakołyki i dawać je mu w nagrodę za nadążanie oraz trzymanie tempa.

Jeżeli wybieracie się na rolki lub rower pamiętajcie o odpowiedniej smyczy. Długość powinna być do 1,8 m, powinno trzymać się ją nisko, żebyśmy nie stracili równowagi. Jeżeli macie szelki, możecie w nie wpiąć smycz, będziecie czuć się pewniej. Wybierajcie mało ruchliwe miejsca, by nie rozpraszać psa. Nagradzajcie go za dotrzymywanie kroku. Poza tym, trening czyni mistrza.

Psy to najlepsi towarzysze naszego życia codziennego. Uwielbiamy je, są skore do zabawy, przyjacielskie, mogą być też świetnym partnerem do ćwiczeń. Sama zabawa ze zwierzakiem, jak aportowanie, zabawa z piłką lub ganianie się od tak, to wysiłek fizyczny. Możecie spalić kilogramy świetnie się bawiąc i dając szczęście waszemu zwierzakowi. Pies pójdzie za wami zawsze, będzie się słuchał, jeżeli odpowiednio przygotujecie go do danej aktywności fizycznej. Na pierwszym miejscu stawiajcie zawsze bezpieczeństwo.

Related Posts: