Blog Categories
Search
Recent Articles

Witamina A

Posted by     Home      0 Comments  views (5219)
Witamina A pełni wiele funkcji: jest ważna dla wzrostu i rozwoju, dla utrzymania układu odpornościowego i dobrego widzenia. Witamina A jest potrzebna dla siatkówki oka, łączy się z białkiem, by móc widzieć słabe światło oraz barwy. W organizmie współpracuje z kwasem retinowym, który jest ważnym hormonem przyczyniającym się do wzrostu nabłonka oraz innych komórek.

Cynk uchroni Cię przed chorobami

Posted by     Home      0 Comments  views (4155)
Cynk jest czwartym najczęściej używanym metalem, ciągnącym się tylko po żelazie, aluminium i miedzi, o rocznej produkcji około 13 milionów ton. W większości suplementy cynku występują w takich postaciach jak tlenek cynku, octan cynku lub glukonian cynku.

Tapioka

Posted by     Home      0 Comments  views (5378)
Tapioka jest skrobią pochodzącą z manioku - korzenia. Gatunek ten pochodzi z północno-wschodniego regionu Brazylii, ale jego użycie rozprzestrzeniło się w całej Ameryce Południowej. Jest to tropikalny, wieloletni krzew.

Mleko?

Posted by     Home      0 Comments  views (4583)
Mleko pijemy od chwili narodzin. Jednakże, co ciekawe człowiek jest jedynym ssakiem, który pije mleko także będąc już dojrzałym. Na temat mleka toczy się wiele dyskusji, jedno jest pewne, z wiekiem tolerancja na mleko wraz z wiekiem spada. Krowie mleko jest uważane za jedno z najzdrowszych i dostarczających najwięcej białka i wapnia.

Mąka w zdrowej odsłonie

Posted by     Home      0 Comments  views (4641)
Odchudzając się rezygnujemy z węglowodanów oraz tłuszczy. Wybieramy produkty, które nie tuczą, są zdrowe i zawierają dużo błonnika, by utrzymać czucie sytości na dłużej. Nie jemy ciast oraz produktów mącznych. Jeżeli jednak nie umiemy się powstrzymać i zrezygnować z chleba możemy sięgać po inne mąki, które nie tuczą.
Showing 1 to 5 of 33 (1 Pages)