Witamina A

Wpis od     Home      0 Komentarzy  obejrzano (5219)
Witamina A pełni wiele funkcji: jest ważna dla wzrostu i rozwoju, dla utrzymania układu odpornościowego i dobrego widzenia. Witamina A jest potrzebna dla siatkówki oka, łączy się z białkiem, by móc widzieć słabe światło oraz barwy. W organizmie współpracuje z kwasem retinowym, który jest ważnym hormonem przyczyniającym się do wzrostu nabłonka oraz innych komórek.

Cynk uchroni Cię przed chorobami

Wpis od     Home      0 Komentarzy  obejrzano (4156)
Cynk jest czwartym najczęściej używanym metalem, ciągnącym się tylko po żelazie, aluminium i miedzi, o rocznej produkcji około 13 milionów ton. W większości suplementy cynku występują w takich postaciach jak tlenek cynku, octan cynku lub glukonian cynku.

Tapioka

Wpis od     Home      0 Komentarzy  obejrzano (5379)
Tapioka jest skrobią pochodzącą z manioku - korzenia. Gatunek ten pochodzi z północno-wschodniego regionu Brazylii, ale jego użycie rozprzestrzeniło się w całej Ameryce Południowej. Jest to tropikalny, wieloletni krzew.

Mleko?

Wpis od     Home      0 Komentarzy  obejrzano (4583)
Mleko pijemy od chwili narodzin. Jednakże, co ciekawe człowiek jest jedynym ssakiem, który pije mleko także będąc już dojrzałym. Na temat mleka toczy się wiele dyskusji, jedno jest pewne, z wiekiem tolerancja na mleko wraz z wiekiem spada. Krowie mleko jest uważane za jedno z najzdrowszych i dostarczających najwięcej białka i wapnia.

Mąka w zdrowej odsłonie

Wpis od     Home      0 Komentarzy  obejrzano (4642)
Odchudzając się rezygnujemy z węglowodanów oraz tłuszczy. Wybieramy produkty, które nie tuczą, są zdrowe i zawierają dużo błonnika, by utrzymać czucie sytości na dłużej. Nie jemy ciast oraz produktów mącznych. Jeżeli jednak nie umiemy się powstrzymać i zrezygnować z chleba możemy sięgać po inne mąki, które nie tuczą.
Wyświetl 1 od 5 do 33 (1 Strony)